איך לנקות פרקט ולשמור עליו יפיפה לאורך שנים

כל מה שרציתם לדעת על ניקוי פרקט

איך לנקות פרקט

התקנתם פרקט חדש בבית? יש לכם פרקט כבר מספר שנים אך הוא כבר לא נראה כל כך טוב ואתם רוצים לדעת מהי הדרך הטובה ביותר לנקות פרקט? אם כן, הגעתם למקום הנכון.

ישנם מספר כללים אותם חשוב לזכור בנוגע לניקוי פרקט, בין אם יש לכם פרקט למינציה או פרקט עץ:

– קודם כל, הכלל החשוב ביותר הוא שאין לשפוך מים על הפרקט! מלבד פרקט פולימרי, פרקט אינו עמיד במים ועלול להתנפח אם יבוא במגע עם נוזלים.

-חשוב לטאטא או לשאוב את הפרקט לעתים תכופות על מנת לנקות את האבק המצטבר. אבק ואבנים קטנות שמצטברים על הפרקט עלולים לשרוט אותו. שואב אבק רובוטי עובד מצוין על פרקט.

– כדאי להשתמש במטאטא בעל שערות רכות על מנת שלא יישרוט את הפרקט.

– לשטיפת הפרקט, מומלץ להשתמש במגב מיוחד לניקוי פרקט אשר שומר מפני טפטופי מים מיותרים. במידה ומשתמשים במגב וסמרטוט רגילים, יש להקפיד לסחוט את הסמרטוט היטב לפני השימוש.

– רצוי לנקות את הפרקט עם כיוון הלוחות, כך לא נשארים סימני ניגוב.

– מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי איכותיים המיועדים לפרקט. רצוי לחפש חומרי ניקוי של חברות המתמחות בפרקט ועץ משום שחברות אלו עורכות מחקרים רבים בנוגע להשפעת החומרים על הפרקט. חומר אשר לא מיועד ספציפית לפרקט לשחוק את שכבת העץ של הפרקט ובכך להקטין 

לסיכום, בניגוד לדעות הקיימות, מאוד פשוט לתחזק ולנקות פרקט, אך חשוב לשמור על הכללים המצוינים למעלה. בצורה זו תשמרו על הפרקט שלכם ותוכלו ליהנות ממנו לאורך שנים.