השיטות השונות להתקנת פרקט

התקנת פרקט במבוק בהדבקה

ישנן שלוש שיטות עיקריות בכל הנוגע להתקנת פרקטים- התקנת פרקט בשיטה הצפה, התקנת פרקט בהדבקה לרצפה והתקנת פרקט במסמור (בארץ, כמעט ולא מתקינים בשיטת המסמור אך חשוב לנו שתכירו גם שיטה זו).

שיטת ההתקנה הצפה

בשיטת ההתקנה הצפה ניתן להתקין פרקט למינציה, פרקט פולימרי ופרקט עץ. אך בעוד שאת פרקט העץ ניתן להתקין בשיטות נוספות, את פרקט הלמינציה ניתן להתקין רק בהתקנה הצפה.

בשיטה ההתקנה הצפה, לאחר שמכינים את השטח להתקנה, פורסים על גבי משטח ישר ומפולס תשתית ספוג בעובי של מינימום 2 מ"מ. בשיטה זו, לוחות הפרקט מונחים על גבי תשתית ספוג ונצמדים אחד לשני, כאשר שן מתחברת למגרעת מיוחדת הנועלת את לוחות הפרקט האחד לשני, בשיטת הקליק או בשיטת היוניקליק

החיסרון המרכזי בשיטת ההתקנה הצפה הוא שאם יש צורך לאחר סיום העבודה להחליף לוח פרקט באמצע החדר, יש צורך לפרק את כל הלוחות אשר מתחברים אליו על מנת להגיע ללוח זה.

שיטת ההדבקה

בשיטת ההדבקה, מדביקים את פרקט העץ ישירות לרצפה או לתשתית מפולסת, ע"י דבק מיוחד לפרקטים. פרקט העץ עצמו משמש כחומר מבודד ועל כן אין צורך בהנחת ספוג מתחת לפרקט. בשיטה זו, בעל מקצוע יכול לתקן נזקים בפרקט מבלי לפרק את הלוחות ואף לחדש את הפרקט לאחר מספר שנים.

שימו לב כי לא ניתן להדביק פרקט למינציה לרצפה!

שיטת המסמור

שיטת המסמור מתאימה לפרקט עץ תלת שכבתי ולפרקט עץ גושני. השיטה מתאפשרת רק כאשר מחברים את הפרקט למשטח עץ. בשיטה זו ממסמרים את הפרקט לתשתית ע"י סיכות מיוחדות או מסמרים. זוהי שיטת ההתקנה היקרה והמסובכת מבין שיטות ההתקנה ועל כן איננה פופולרית בארץ.

לסיכום, בדף זה סקרנו את  3 השיטות השונות להתקנת פרקט- התקנה בשיטה הצפה, התקנת פרקט בהדבקה והתקנה במסמור. שיטת ההתקנה נקבעת בעיקר עפ"י סוג הפרקט הנבחר. פרקט למינציה לא ניתן להדביק או למסמר לרצפה אלא רק להתקינו בשיטה הצפה.

במידה ותחליטו להתקין את הפרקט בעצמכם, אתם מוזמנים להיכנס לחנות שלנו ולמצוא לכם את כלי העבודה המתאימים להתקנת הפרקט.